حفاری

فروشنده هیدرولیک

حفاری

جواد سبحانی استادکار هیدرولیک و هیدرولیک کار باتجربه و متخصص در زمینه تعمیر هیدرولیک و سایر ادوات هیدرولیک

شرکت آبادگران معدن نگین ارائه کننده خدمات تهیه و تعمیر و نگهداری دستگاه های حفاری خرید و فروش دستگاه حفاری و ارائه خدمات فنی و فروش و تعمیر انواع سرمته حفاری ، چکش و کمپرسور دستگاه حفاری ، کمپرسور دستگاه حفاری سنگ ، دریل واگن ، کمپرسور ، راد ، شانگ ، راد خود حفار ، هیدروموتور حفاری شاول و سایر لوازم حفاری معدن در سراسر کشور و اجاره دهنده کمپرسور جهت تخریب سنگ ، بتن ، اسفالت و سوارخ کاری سقف و … می باشد .

جهت حفاری در یک منطقه ابتدا باید بررسی های مختلفی از جمله بررسي شرايط هيدروژئولوژي ، ايجاد شبكه زهكشي و شمع ريزي براي پي و … صورت پذیرد تا مناسب بودن آن منطقه برای انجام عملیات حفاری تایید شود . برای انجام این کار باید گمانه زنی در محل صورت پذیرد که به معنای ايجاد چاههايي در زمين با بكار گيري ابزار های مختلف حفاري می باشد .

دو نوع فعاليتی که در حين انجام عمل گمانه زني انجام می گیرد شامل :

1- حفر گمانه و پيشروي در زمين و نفوذ در آن به منظور رسيدن به هدف مشخص

2- نمونه برداري از مصالح زمين در اعماق جهت شناسايي خواص فيزيكي و مکانیکی لایه های خاک و سنگ .

برای نیل به این اهداف دستگاه ها و بازارهای مختلف حفاری مورد نیاز می باشد .

به طور کلی دستگاههاي حفاري به چهار گروه  تقسيم مي شوند :

1-  دستگاه های حفاري مته ای : شامل مته های دستی و مته های مکانیکی می باشند .

2- دستگاه های حفاري شستشوئی : شامل ابزار حفاري شامل مته یا تيغه حفاری می باشد كه بر ميله حفاری سوار شده و از طريق كابل فلزی به دستگاه حفاری که شامل دكل ( سه يا چهار پايه ) موتور ، كابل فلزی ، قرقره و يك دستگاه پمپاژ و تزريق آب است متصل می گردد .

3- دستگاه های حفاري ضربه ای       

4- دستگاه های حفاری دورانی

ابزار ها و دستگاه های حفاری بسیار حساس بوده و به علت قیمت بسیار بالایی دارند باید در تعمیر و نگهداری آن دقت لازم به عمل آید .

این مطلب را به اشتراک بگذارید