تعمیر دستگاه حفاری

تعمیر دستگاه حفاری

تعمیر دستگاه حفاری

جواد سبحانی استادکار هیدرولیک و هیدرولیک کار باتجربه و متخصص در زمینه تعمیر دستگاه حفاری ، تعمیر هیدرولیک و سایر ادوات هیدرولیک

شرکت آبادگران معدن نگین ارائه کننده خدمات تهیه و نگهداری و تعمیر دستگاه حفاری ،  خرید و فروش دستگاه حفاری و ارائه خدمات فنی و فروش و تعمیر انواع سرمته حفاری ، چکش و کمپرسور دستگاه حفاری ، کمپرسور دستگاه حفاری سنگ ، دریل واگن ، کمپرسور ، راد ، شانگ ، راد خود حفار ، هیدروموتور حفاری شاول و سایر لوازم حفاری معدن در سراسر کشور و اجاره دهنده کمپرسور جهت تخریب سنگ ، بتن ، اسفالت و سوارخ کاری سقف و … می باشد .خرید دستگاه حفاری و  ترخیص دستگاه حفاری

حفاری چیست؟ حفاری به حفر زمین جهت رسیدن به هدف مورد نظر که می تواند رسیدن به آب ، نفت و گاز و… باشد اطلاق می شود . حفاري يكي از كارهای پيچيده ، گران ، طاقت فرسا و تخصصی در صنعت نفت بشمار می رود. هر كاري كه ما قبل از حفاری انجام داده باشيم ، در صورتی كه عمل حفاری به درستی انجام نگرفته باشد، بی فايده است. از آنجا که برای انجام عملیات حفاری نیاز به دکل های حفاری است که بسیار پر هزینه هستند ، لذا این کار با سرعت بالا و توسط افراد متبحر و باتجربه انجام می گیرد . دکل ها بصورت جدا از هم به محل آورده می‌شوند و در محل آن ها را سر هم می‌کنند .

جهت حفاری در یک منطقه تعیین محل مورد نظر توسط متخصصان و مهندسین زمین شناسی صورت می گیرد و ابتدا باید بررسی های مختلفی از جمله بررسي شرايط هيدروژئولوژي ، ايجاد شبكه زهكشی و شمع ريزي برای پی و … صورت پذیرد تا مناسب بودن آن منطقه برای انجام عملیات حفاری تایید شود . برای انجام این کار باید گمانه زنی در محل صورت پذیرد که به معنای ايجاد چاههايی در زمين با بكارگيری ابزار های مختلف حفاری می باشد .

دو نوع فعاليتی که در حين انجام عمل گمانه زني انجام می گیرد شامل :

1- حفر گمانه و پيشروي در زمين و نفوذ در آن به منظور رسيدن به هدف مشخص

2- نمونه برداري از مصالح زمين در اعماق جهت شناسايي خواص فيزيكي و مکانیکی لایه های خاک و سنگ .

برای نیل به این اهداف دستگاه ها و بازارهای مختلف حفاری مورد نیاز می باشد .

دستگاه های حفاری جهت حفاری های اکتشافی ژئوتکنیک و معدن و … مورد استفاده قرار می گیرند . دستگاه های حفاری کوچک چاه ، دستگاه های حفاری افقی جهت دار ، دستگاه های حفاری مغزه گیری هیدرولیک و … چند نوع از دستگاه های حفاری هستند . جهت خرید دستگاه حفاری با بهترین قیمت و سرویس و تعمیر دستگاه حفاری با ما تماس بگیرید و از خدمات ما بهره مند شوید .

به طور کلی دستگاههای حفاری به چهار گروه  تقسيم می شوند :

1-  دستگاه های حفاری مته ای : شامل مته های دستی و مته های مکانیکی می باشند .

2- دستگاه های حفاری شستشوئی : شامل ابزار حفاري شامل مته یا تيغه حفاری می باشد كه بر ميله حفاری سوار شده و از طريق كابل فلزی به دستگاه حفاری که شامل دكل ( سه يا چهار پايه ) موتور ، كابل فلزی ، قرقره و يك دستگاه پمپاژ و تزريق آب است متصل می گردد .

3- دستگاه های حفاری ضربه ای  : دستگاه های ساده‌ای هستند که برای پژوهش های یافتن آب بسیار مناسب هستند. از این دستگاهها اغلب برای حفر چاه ها در داخل سنگهای مقاوم استفاده می‌شود . از آنجا که اصول کار حفاری ضربه‌ای خردکردن سنگها است ، این کار به وسیله مته‌ای به نام مته حفاری  انجام می‌گیرد.

4- دستگاه های حفاری دورانی : ابزار ها و دستگاه های حفاری بسیار حساس بوده و به علت قیمت بسیار بالایی دارند باید در تعمیر و نگهداری آن دقت لازم به عمل آید .

این مطلب را به اشتراک بگذارید