شانگ حفاری چیست ؟

شانک حفاری

شانگ حفاری چیست ؟

شانگ حفاری ابزاری است به شکل میله با اندازه ی کوتاه که از جنس فولاد بوده و در ابتدای خود دارای برجستگی هایی است که به آنها خار می گویند. این خارها توسط وسیله ای دیگر به نام شانگ گیر ، به چکش وصل می شوند . به عبارت دیگر شانگ رابطی است میان چکش حفاری و راد و سرمته . شانگ ها با توجه به نوع و تعداد خارهایی که دارند به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند .

در هنگام خرید شانگ حفاری باید به آبکاری آن بسیار دقت کنید که این آبکاری موضعی باشد . که در ایران به دلیل نبودن تجهیزات لازم جهت این کار ، این نوع آبکاری صورت نمی گیرد و لذا باید از برندها معتبر تهیه و خریداری نمایید .

شرکت آبادگران معدن نگین با مدیریت جواد سبحانی ارائه کننده خدمات تهیه و تعمیر و نگهداری دستگاه های حفاری ، خرید و فروش دستگاه حفاری و ارائه خدمات فنی و فروش و تعمیر انواع سرمته حفاری ، چکش و کمپرسور دستگاه حفاری ، کمپرسور دستگاه حفاری سنگ ، دریل واگن ، کمپرسور ، راد ، شانگ حفاری ، راد خود حفار ، هیدروموتور حفاری شاول و سایر لوازم حفاری معدن در سراسر کشور و اجاره دهنده کمپرسور جهت تخریب سنگ ، بتن ، اسفالت و سوارخ کاری سقف و … می باشد .

شانک حفاری

شانگ حفاری

این مطلب را به اشتراک بگذارید