سرمته حفاری

سرمته حفاری


شرح پروژه

انواع سرمته حفاری در سایزها ، سختی ها و مارک های مختلف

 تامین و فروش انواع مته حفاری ، سرمته حفاری ، چکش و سرمته حفاری ، راد ، شانگ حفاری ، رابط و بوش حفاری ، قلم ، تبدیل ، پیکور و تمامی لوازم حفاری معدن و …

سرمته مهمترین بخش از مته می باشد که به صورت جدا و مستقل ساخته می شود و به انتهای مته پیچ می شود و کاربرد آن در حفر سنگها و مواد معدنی می باشد .

تعریف علمی و لغوی سرمته عبارت است از :
وسیله ای سخت و مقاوم در انتهای یک میله حفاری که انرژی شکستن را به سنگ انتقال می دهد .

سرمته با توجه به نوع حفاری و محل آن انواع مختلفی دارد :

1- سرمته نگینی یا راکبیت : که دارای دو شکل 3 پر و 2 پر  بوده و جزء انواع رایج سرمته محسوب می شود و در سایزهای 6 و 93 و 112 در بازار موجود می باشد . جهت استخراج مواد معدنی ، حفر چاه آب ، نفت ، گاز و غیره مورد استفاده قرار می گیرد .

2- سرمته دیابوریت : جهت حفاری در لایه های سخت و سنگی از این نوع سرمته که به شکل استوانه ای توخالی با لبه های الماس می باشد استفاده می شود .

3- سر مته معمولی یا دندانه ای : از این نوع سرمته جهت نمونه گیری در مناطقی که از سختی بالایی برخوردار نیستند استفاده می شود و طبیعتا نسبت به دو نوع دیگر قیمت پایین تری دارند .

تعمیرات تخصصی هیدرولیک انواع ماشین آلات معدنی ، حفاری ، دریایی و راه سازی و کشاورزی ، تعمیرات و راه اندازی دستگاه های حفاری و معدنی در اقصی نقاط کشور توسط جواد سبحانی استاد ادوات هیدرولیک ، در شرکت آبادگران معدن نگین